ماجراهای اعضا

مسابقات کشوری روباتیک (اسفند 1384)

نتايج نخستين مسابقات روباتيك دانش‌آموزان و دانشجويان كشور

در رشته تعقيب خط از ميان ‌126 تيم دانشجويي و ‌61 تيم دانش‌آموزي، تيم‌هاي دبيرستان پسرانه علامه حلي تهران، دانشگاه آزاد اسلامي يزد و دبيرستان پسرانه شماره 2 علامه حلي تهران به ترتيب اول تا سوم شدند.

0

0

0


در رشته لابيرنت هم در بين ‌44 تيم دانشجويي و ‌هفت تيم دانش‌آموزي تيم‌هاي دانشگاه نبي‌اكرم (ص) تبريز(پسران)، دانشگاه آزاد اسلامي نجف‌آباد (دختران) و دانشگاه شهيد چمران الف(پسران) به ترتيب رتبه‌هاي اول تا سوم را كسب كردند.
در رشته ميكروماوس نيز كه براي اولين بار در كشور در مشهد صورت مي‌گرفت در ميان ‌25 تيم دانشجويي و ‌8 تيم دانش‌آموزي، تيم‌هاي دانشگاه علم صنعت تهران(پسران)، پژوهشسراي روباتيك مشهد (پسران) و دانشگاه صنعتي شريف تهران(دختران) حائز رتبه‌هاي نخست تا سوم شدند.


گفتني است، مسابقات رشته ميكروماوس به لحاظ كلي شبيه به لايبرنت است و مسابقات جهاني maze نيز به همين روش انجام مي‌شود.
هدف از اين مسابقه نيز يافتن مركز زمين در كوتاه‌ترين زمان توسط روبات مي‌باشد كه در مرحله مقدماتي و فينال انجام مي‌شود.
در اين مسابقه ربات‌ها بايد داراي ساختار پيچيده‌تري باشند به طوري كه نبايد هيچگونه ارتباطي با خارج زمين مسابقه داشته باشند و حتي براي تامين انرژي مورد نيازشان از باتري استفاده كنند.
مسابقات ميكروماوس در حال حاضر فقط در دو كشور استراليا و كانادا به صورت گسترده برگزار مي‌شود و اجراي آن در مشهد و براي نخستين بار در ايران، قابل اهميت است.
بنابر اعلام ستاد برگزاري مسابقات به تيم‌هاي اول تا سوم منتخب به ترتيب پنج، هفت و 10 ميليون ريال جوايز نقدي به همراه تنديس اهدا شد.

مدیر و موسس

همواره يادمان باشد: مردان بزرگ اراده مي‌کنند و مردان کوچک آرزو، لذا افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده‌هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ؛ پس همواره آنقدر کامل باش که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. بسیار عالی . . .
  از برچسب ها هم در نوشتتون استفاده کنید و حتماً کلمات کلیدی رو بزارید تا پست های مرتبط به هم معلوم بشن .
  اون فایل single.php و page.php رو هم ویرایش کنید و آرم وزین الکترونیک دانلود رو بردارید و عکس های روبات رو جایگزین اونها هم بکنید . الان در ادامه مطلب عکس آرم الکترونیک دانلود اون بالا دیده میشه .
  یک هدر خوشگل هم بدین براتون طراحی کنن تا حسابی باکلاس بشه .
  موفق باشی امیر جان

  1. سلام شهاب جان خیلی ممنون
   با این حال که برچسبها نمایس داده نمیشوند هم نوشتنشان تاثیر دارد ؟
   در ضمن اون قسمتی که توشته رو خصوصی میکنه برای چه کاربرانی خصوصی میشه؟
   الان که باید حتما مدیر باشی تا اون رو ببینی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا